Sahifa fully responsive WordPress News, Magazine, Newspaper, and blog ThemeForest one of the most versatile website themes in the world.

Kumyaka İskele 360° Video

kumyaka liman
Kumyaka Liman 360° Video
25 Mart 2016
Tümünü Göster

Kumyaka İskele 360° Video


NOT: Cep telefonu ve tabletlerde kullanmakta olduğumuz tarayıcılar 360° videoları desteklememektedir. Cep telefonu ve tabletlerde 360° Videoları izlemek için You Tube uygulamasını kullanmanız gerekmektedir.


Kumyaka, Bursa ilinin Mudanya ilçesine bağlı bir köydür. Kumyaka, eski adıyla Siği, Güney Marmara Denizi kıyısında yer alan küçük bir kıyı köyüdür. Tarih öncesine dayanan farklı dönemlere ait eserler bulunmaktadır. Bölge Argonotlar efsanesinde geçmektedir. Geç Antik dönemde köyün adı Sygi (Συγή) idi. Bu eski Yunancada incir anlamına gelmektedir.

Deniz körfez manzarasına hakim doğal güzellikleri olan oksijen oranı çok yüksek çoğunlukla zeytincilikle geçinen küçük ve şirin bir sahil köyü eski adı siği' dir. Mudanya ilçesine bağlı 36 köyden biridir. Doğa harikası şirin bir sahil köyü. Mudanya dan sonra yaklaşık 5 km. 2200 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan Kumyaka köyünün kuruluşu, I.Prusyas zamanındadır. Köyde halen mevcut, 1 büyük kilise bulunmaktadır. Eski ismi Bitinya Krallığı zamanında Billium Roma devrinden, 1960 yılına kadar Siği olan köyün adı şu anda, Kumyaka'dır